Teneryfa - co trzeba wiedzieć
Teneryfa – co trzeba wiedzieć?
28 stycznia, 2021
Co kupić na Lanzarote
Co kupić na Lanzarote?
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Teneryfa – co trzeba zobaczyć?

Teneryfa - co trzeba zobaczyć

Teneryfa to jedna z Wysp Kanaryjskich, gdzie słońce gości dokładnie 365 dni w roku. Deszcz jest tu rzadkością, plaże są gorące i piaszczyste, a krajobrazy rozległe i przepiękne- wszystko to sprawia, iż Teneryfa to wciąż jeden z naszych ulubionych celów wczasowych. Co warto zobaczyć na tej gorącej wyspie?

Atrakcje Teneryfy

Uwielbiacie sporty wodne i nadmorskie krajobrazy zapierające dech w piersiach? Zdecydowanie musicie więc wybrać się w okolice miasteczka Los Gigantes, w sąsiedztwie, którego znajdują się olbrzymi klify, czyli Acantilados de los Gigantes. Klify są zdecydowanie ogromne- mierzą nawet po 60 m, a ich widok jest niesamowity.

Innym bardzo ciekawym miejscem na mapie Teneryfy jest Półwysep Teno, będący najbardziej na zachód wysuniętym miejscem na wyspie. Półwysep ten oferuje niemniej wrażeń co Los Gigantes- tutaj także widoki należą do tych niesamowitych i zdecydowanie warto je popodziwiać choć przez chwilę.

Jeszcze mało pięknych widoków i krajobrazów? Jeśli ktoś jest wciąż spragniony więcej i więcej, musi odwiedzić Park Narodowy Teide, z wulkanem o tej samej nazwie. Wulkan posiada ośnieżony szczyt, który widać nawet z ogromnych odległości. Park słynie z przepięknych krajobrazów, w obraz których wpisują się głównie ciekawe formacje skalne. Co ciekawe, na szczyt wulkanu można wjechać specjalną kolejką teleferico, a w samym parku warto także zobaczyć skałę w kształcie maczugi- Roque Cinchado. Park Teide jest miejscem bardzo malowniczym, dlatego też możemy być pewni, iż wyjedziemy z niego z całym kompletem przepięknych zdjęć w aparacie lub na telefonie.

By zobaczyć największe i najstarsze smocze drzewo świata trzeba wybrać się do miasteczka Icod de los Vinos. Dracena smocza jest na Wyspach Kanaryjskich gatunkiem endemicznym, czyli występującym jedynie na danym terenie. Opisywane smocze drzewo ma aż 17 m wysokości, a średnica pnia w najszerszym miejscu tego drzewa to aż 6 m!  Korona draceny przypomina parasol, który składa się z ponad 300 gałęzi.

Coś dla miłośników fauny? Prawdziwa gratka- Muzeum Motyli- Mariposario del Drago. To prawdziwie bajkowy świat z zieloną i soczystą roślinnością oraz tysiiącem kolorowych motyli latających ponad głowami odwiedzających to miejsce.

Tajlandia w sercu Teneryfy?

Chcecie poczuć się jak w Tajlandii? Na teneryfie nawet to jest możliwe, gdyż jest to wyspa niezwykła i zaskakująca. Siam Park to park rozrywki w stylu tajskim, w którym czeka na turystów cała moc atrakcji, m.in. baseny z imitacją morskich fal, zjeżdżalnie, The Lost City, Jungle Snake, Coco Beach i wiele innych. Park posiada strefę dla relaksu, strefę do wypoczynku z dziećmi, a także cały obszar rozrywek pełnych wrażeń i adrenaliny.