Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą
Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą?
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Ile kosztuje wycieczka na Wyspy Kanaryjskie?

Ile kosztuje wycieczka na Wyspy Kanaryjskie

Niezależnie czy jest to zima czy lato, Wyspy Kanaryjskie cieszą się popularnością wśród polskich turystów i entuzjastów egzotyki przez cały rok. Dlaczego tak bardzo lubimy ten wakacyjny kierunek? Na pewno powodów jest wiele, a te najważniejsze to bliskość Wysp, ciekawe krajobrazy i całoroczne ciepło. Kuszą także ceny- Wyspy Kanaryjskie potrafią być tańsze niż wiele innych wakacyjnych destynacji. Co warto zobaczyć w tym ciekawym i pięknym rejonie świata oraz ile to kosztuje?

Popularność Wysp Kanaryjskich, czyli dlaczego tak je lubimy?

12 milionów osób- właśnie tyle turystów odwiedza rok w rok Wyspy Kanaryjskie. Wynik jest imponujący i na pewno ruch turystyczny na tym poziomie się odnowi po całych zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa. Wyspy Kanaryjskie odwiedzamy głównie ze względu na przyjemne temperatury, piękne krajobrazy i mnóstwo egzotyki, cenimy także to, że lot nie trwa długo, a same Wyspy znajdują się w europejskiej strefie czasowej. Na każdej z Wysp jest mnóstwo białych, piaszczystych plaż, które pozwalają na 100% relaksu- na samej Fuerteventurze jest, iż aż 150! Niezależnie czy wybierzemy Fuerteventurę, Teneryfę, Gran Canarię, Lanzarote czy La Gomerę, będziemy na pewno zadowoleni z wyjazdu. Każda z wysp ma trochę co innego do zaoferowania: La Gomera przyciągnie miłośników przyrody Pakiem Narodowym Garanojay, Lanzarote to 300 imponujących wulkanów, Gran Canaria kusi pięknym miastem 500-letnim Las Palmas de Gran Canaria, Teneryfa to największa i najbardziej różnorodna z wysp, a Fuerteventura każdemu kojarzy się z mekką surferów i słońcem świecącym 330 dni w roku. Jedną z najmniej odkrytych wysp jest La Palma nazywana Zieloną Wyspą, znajduje się na niej także ogromne i nowoczesne obserwatorium astronomiczne.

Koszt wakacji na Wyspach Kanaryjskich

By ocenić koszty wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie trzeba wybrać konkretną wyspę, na którą mamy zamiar się wybrać. Ceny są bowiem trochę zróżnicowane, a 7- dniowe wczasy na poszczególnych wyspach dla dwóch osób kosztują następująco:

– La Palma- od 3300 złotych,

– Teneryfa- od 1500 złotych,

– Lanzarote- od 2100 złotych,

– Gran Canaria- od 1600 złotych,

– Fuerteventura- od 2400 złotych,

– La Gomera- od 2800 złotych.

Oferta biur podróży jest bardzo urozmaicona, dużym powodzeniem cieszą się także wycieczki objazdowe, które obejmują najczęściej przebywanie na każdej z wysp po trochu. Przykładowo wycieczka w cenie ok. 5000 złotych to 8-dniowy wypoczynek dla 2 osób i zwiedzanie Teneryfy, Gran Canarii, La Gomery i El Hierro. Jadąc na takie wczasy możemy być w 100% pewni pogody i udanego wypoczynku na przepięknych plażach. Ale Wyspy Kanaryjskie to także ciekawe, starożytne budowle, zapierająca dech w piersiach przyroda i możliwość wypoczynku na sportowo- w wodzie, na końskich grzbietach.