Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie
Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie
28 stycznia, 2021
Ile kosztuje wycieczka na Wyspy Kanaryjskie
Ile kosztuje wycieczka na Wyspy Kanaryjskie?
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą?

Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą

Kuszą słońcem przez cały rok, pięknymi plażami i bajecznymi krajobrazami- mowa oczywiście o Wyspach Kanaryjskich, będących wciąż jednym z ulubionych kierunków wyjazdowych Polaków. Jeździmy tam cały rok- idealnie można na nich wypocząć i zimą, i latem, przyciągają bliskością położenia oraz dość przystępnymi cenami, za które można mieć maksymalną ilość egzotyki. Co zabrać ze sobą na Wyspy Kanaryjskie, jeśli wybieramy się na nie zimą?

Wczasy na Wyspach w lutym

Pięknych krajobrazów i plaż jesteśmy spragnieni w naszym kraju zawsze, dlatego nawet w lutym chętnie wybieramy się na Wyspy Kanaryjskie, choć luty jest najzimniejszym miesiącem w tamtych rejonach świata. Każda z wysp należących do Wysp Kanaryjskich jest trochę inne i na każdej panuje troszkę inny klimat, ale na każdej z nich możemy się spodziewać w lutym maksymalnych temperatur na poziomie 17-20 stopni Celsjusza. Dużo cieplej niż w Polsce, no ale nie jest to temperatura plażowa. Na ciut wyższe temperatury możemy liczyć na zachodnich wyspach, do których zaliczymy Teneryfę, Palmę, El Hierro czy Gomerę, jednak tutaj panuje w lutym wyższa wilgotność i możemy napotkać więcej deszczowych dni niż na wyspach wschodnich, czyli na Lanzarote czy Fuerteventurze. Niezależnie jaką wyspę obierzemy jako cel naszych wczasów, na każdej możemy liczyć codziennie na 11 godzin ze słońcem, za którym tak w Polsce tęsknimy.

Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie w lutym?

Jak więc widać, pogoda na Wyspach w lutym to pogoda, którą można określić jako ciepłą. Nie będziemy więc zabierać ze sobą grubych skarpet, płaszczy czy kurtek. Wręcz przeciwnie, warto nastawić się nawet na to, iż temperatury mogą sięgnąć czasem 25 stopni Celsjusza, a to oznacza, że w naszych walizkach nie może zabraknąć sukienek, szortów i koszulek z krótkim rękawem. Stroje kąpielowe i wszelkie akcesoria plażowe także są wymagane- może uda się skoczyć do oceanu, a już na pewno będziemy się kąpać w hotelowych basenach.

Wybierając się na wycieczki w teren, np. na zwiedzanie krajobrazów wulkanicznych, trzeba pamiętać, że może być wietrznie- kurtki wiatrówki czy kurtki jeansowe będą więc bardzo wskazane. Obowiązkowe na taką wyprawę są oczywiście dobre buty trekkingowe. Warto mieć także coś lekkiego na głowę, choćby kapelusz czy czapkę z daszkiem.

Must have jaki zawsze trzeba mieć planując podróż na Wyspy to: kosmetyki jakich używamy na co dzień + kremy z filtrami, okulary przeciwsłoneczne, aparat, ładowarki, akcesoria plażowe, apteczkę z najpotrzebniejszymi medykamentami i środkami opatrunkowymi (w apteczce warto mieć płyn do dezynfekcji rąk, węgiel aktywny, leki stosowane na stałe, repelenty i wodę utlenioną).

Tak wyposażeni możemy śmiało ruszać po przygodę!