Co warto kupić na Gran Canarii
Co warto kupić na Gran Canarii?
28 stycznia, 2021
Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą
Co zabrać na Wyspy Kanaryjskie zimą?
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie

Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie

Rejsy to zdecydowanie ciekawa i bardzo lubiana forma wypoczynku przez wielu. Jest to zawsze coś innego niż tradycyjne wczasy polegające na wylegiwaniu się na plaży- podczas rejsu można przeżyć przygodę, odwiedzić wiele pięknych portów i miejsc, zaznacz czym jest życie na statku, etc. Wczasy na statku czy na jachcie to bardzo luksusowe wypoczynek, do którego dobrze jest się odpowiednio przygotować. Na co można liczyć decydując się na rejs po Wyspach Kanaryjskich i co ze sobą zabrać?

Uroki rejsów po Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie każdego roku przyciągają do siebie tysiące Polaków spragnionych tego oceaniczno- subtropikalnego klimatu, słońca i cudownych plaż. Siła i piękno Wysp Kanaryjskich wiąże się z tym, iż każda z siedmiu wysp tworzących archipelag jest nieco inna, przyciąga czymś innym, a rejs to wspaniały sposób na chociaż chwilowe odwiedzenie każdej wyspy.

Rejs można zacząć np. od Teneryfy, chyba najbardziej znanej wyspy całego archipelagu i kojarzącej się z krajobrazem wulkanu El Teide o wysokości aż 3718 m n.p.m. Kolejną piękną wyspą jest Lanzarote- wyspa jak każda z Wysp Kanaryjskich ma wulkaniczne pochodzenie, co sprawia, iż jej krajobraz wydaje się być miejscami niemal identyczny z powierzchnią Księżyca czy Marsa. Gran Canaria to tzw. kontynent w miniaturze, ponieważ cechuje ją ogromna różnorodność krajobrazów- to idealna wyspa dla miłośników wycieczek jak i leżenia na plaży. W końcu La Palma, jedna z najoryginalniejszych wysp z czerwono- czarną wulkaniczną pustynią z zastygłą bazaltową lawą. Rejsy dobijają nie tylko do wymienionych wysp, ale do każdej wyspy archipelagu, przez co można je dość dobrze poznać i przekonać się na własne oczy o ich różnorodności.

Co zabrać w rejs?

Rejs to jednak nie wylegiwanie się na gorącej plaży (choć i na statku czy jachcie można się wylegiwać i opalać), warto więc wziąć ze sobą okrycia wierzchnie, które uchronią nas przed wiatrem na otwartym oceanie. To, co trzeba wziąć na rejs to:

– stroje kąpielowe,

– miękkie obuwie z białą podeszwą do chodzenia po pokładzie, sandały, klapki i obuwie do pływania,

– okulary przeciwsłoneczne,

– czapkę z daszkiem lub kapelusz,

– nieprzemakalną kurtkę i spodnie,

– cieplejsze ubrania jak bluzy, kurtkę wiatrówkę, etc.

Warto się także wyposażyć we wszystko to, co zawsze zabieramy na wakacje- niezbędne kosmetyki, kremy z filtrem, apteczkę (w niej lek na chorobę morską, jeśli podejrzewamy, że możemy ją mieć), aparat fotograficzny, nieprzemakalne etui na telefon, ładowarki, dokumenty, płetwy i sprzęt do nurkowania.