Co można zwiedzić na Lanzarote
Co można zwiedzić na Lanzarote?
28 stycznia, 2021
Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie
Co zabrać na rejs- Wyspy Kanaryjskie
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Co warto kupić na Gran Canarii?

Co warto kupić na Gran Canarii

Bogactwo wszelakich krajobrazów- to, dlatego Gran Canaria, jedna z Wysp Kanaryjskich, nazywa na jest „kontynentem w miniaturze. Surowa i dość monotonna krajobrazowo północ w niczym nie przypomina bujnej w roślinność części południowej wyspy. Wyspa jest bardzo zróżnicowana, co czyni ją zdecydowanie najciekawszą ze wszystkich 7 wysp położonych w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Co cechuje Gran Canarię? Na pewno wulkaniczne góry, białe wydmy, piaszczyste, piękne plaże i bogata flora- to wyspa, która urzeka i pozwala zabrać ze sobą wiele pamiątek- nie tylko w postaci fotografii i wspomnień.

Atrakcje Gran Canarii

Jeśli przyjeżdżamy na Gran Canarię na typowy wypoczynek na plażach, mamy w czym wybierać. Do najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż tej wyspy należą: Playa de Las Canteras, Playa del Inglés, Playa de San Agustín, Playa de Taurito, Playa de Puerto Rico, Playa de Guayedra, Playa del Juncal, Playa Hoya del Pozo, Playa de Melenara. Ale Gran Canaria oferuje dużo więcej niż wypoczynek na leżakach- wypoczywać tu można bardzo aktywnie i w wieloraki sposób. Jeżeli uwielbiamy kontakt z przyrodą, nie może nas zabraknąć w Rezerwacie Biosfery, jakim jest naturalny obszar Parque rural del Nublo, wpisany na listę UNESCO. Najbardziej charakterystycznym punktem tego parku jest skała Roque Nublo, uznawana przez rdzennych mieszkańców tych ziem za skałę świętą. Wędrując dalej parkiem dotrzemy na najwyższy szczyt Gran Canarii jakim jest Pico de las Nieves (1949 m. n.p.m.). Dla aktywnych turystów wskazane jest wejście piesze na ten szczyt, ale można dotrzeć także na jego wierzchołek autem lub autobusem. Miłośników botaniki urzeknie ogród botaniczny Jardin Botanico Viera y Clavijo. Jest to największy ogród botaniczny Wysp jak i całej Hiszpanii, do której przecież Wyspy należą. A może coś dla miłośników morskiej fauny? Dla nich idealną atrakcję stanowić będzie akwarium Poema del Mar, gdzie spotkać można tysiące gatunków ryb i zwierząt morskich i przyjrzeć im się z bardzo bliska.

Pamiątki z Gran Canarii

Poza pięknymi zdjęciami i wspomnieniami, z Gran Canarii warto sobie przywieźć do Polski dobrej jakości kosmetyki z aloesem, z jakich słynie wyspa. Kupić je można na lokalnych bazarach i w sklepach, a w aloes bogate są wszelkie kremy, balsamy, szampony, mydła, a nawet pomadki do ust. Jeśli lubimy mocniejsze, ale wyborne trunki, jako pamiątkę warto ze sobą zabrać Ron Miel, czyli rum z dodatkiem miodu, prawdziwy tutejszy rarytas. Jeśli jesteśmy sentymentalni i fascynuje nas historia, warto kupić sobie jakąś pamiątkę na starówce stolicy wyspy Las Palmas- pełno tu wybrukowanych uliczek i kolonialnej architektury. Dla łasuchów warto wziąć ze sobą słoiczek lokalnego bienmesabe, czyli migdałowej pasty z Wysp Kanaryjskich, idealnej do smarowania czy jako polewa do lodów.