Teneryfa - co trzeba zobaczyć
Teneryfa – co trzeba zobaczyć?
28 stycznia, 2021
Co można zwiedzić na Lanzarote
Co można zwiedzić na Lanzarote?
28 stycznia, 2021
Pokaż wszystkie

Co kupić na Lanzarote?

Co kupić na Lanzarote

Lanzarote to jedna z najbardziej surowych krajobrazowo, ale i tajemnicza oraz zachwycająca wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspy Kanaryjskie to jeden z ulubionych celów wypoczynkowych Polaków i Europejczyków- są dosyć blisko, używa się w nich języka hiszpańskiego, płaci się euro, a przede wszystkim świeci tam słońce 365 dni w roku. Co przywieźć z wczasów na Lanzarote?

Lanzarote – wyspa niezwykła

Lanzarote to wyspa całkowicie wulkaniczna w odbiorze- nie ma tu mowy o mnóstwie dzikiej zwierzyny czy bogatej florze, wyspa przypomina raczej księżycowy krajobraz pełen zastygłej magmy. Wulkany to coś, z czym najpełniej kojarzy się ta wyspa- można je podziwiać chociażby spacerując po tamtejszym Parku Narodowym- można nawet na nie wejść i spojrzeć w dół ich kraterów. Bardzo powszechne na wyspie są także powulkaniczne jaskinie, czyli podziemne tunele stworzone przez płynącą niegdyś lawę. Najsłynniejszy i najstarszy tunel znajduje się właśnie na Lanzarote, liczy sobie już 4 000 lat i został stworzony po wybuchu wulkanu Volcan de la Corona. Poza wulkanami wyspa słynie także z popularnych hiszpańskich fiest- całe Wyspy to miejsce pełne zabawy, a każdy powód do świętowania jest dobry.

Co przywieźć z Lanzarote?

Zawsze, gdy wracamy z wakacji pragniemy wziąć choć cząstkę tego miejsca ze sobą do Polski. Spędzając wczasy na Lanzarote, można stamtąd przywieźć co najmniej kilka świetnych pamiątek. Do tradycyjnych suwenirów z Lanzarote zaliczyć można np. gitarę Timple, która jest typowym kanaryjskim instrumentem. Na gitarze takiej gra wielu tutejszych muzyków, może ona być świetną dekoracją mieszkania, ale możemy także sami pokusić się o naukę gry na tym instrumencie.

Turyści kojarzą sobie Lanzarote jak i inne Wyspy Kanaryjskie z aloesem, i słusznie. Aloes rośnie tam na wielu polach w równych rzędach, a gdy już urośnie robi się z niego chociażby kosmetyki- balsamy, kremy, szampony, mydła, etc. Kosmetyki z aloesem to typowa pamiątka z Wysp Kanaryjskich, w tym z Lanzarote.

A może coś jeszcze? Oczywiście wino! Wino jest tutaj robione najczęściej na najpopularniejszym w Lanzarote szczepie winorośli o nazwie Malvasia. Lanzarote to wyspa, na której powstają wspaniałe, wulkaniczne wina certyfikowane świadectwem pochodzenia D.O. Lanzarote. Wulkaniczne wina z Lanzarote już przed wiekami trafiały na królewskie europejskie stoły, a dziś można je zabrać z wczasów do swojego domu. Wina ze szczepu Malvasia cechują się skoncentrowaną strukturą, są bardzo aromatyczne, można je dostać w formie trunków wytrawnych, półwytrawnych, półsłodkich, a nawet musujących. Bardzo dobre gatunkowo są także wina z lokalnego szczepu listán negro.